  • CIR01LAF-32-31S
CIR01LAF-32-31S
advertisement
Manufacturer No:
CIR01LAF-32-31S
HK JDW NO:
410-CIR01LAF-32-31S
Package:
Datasheet:
CIR01LAF-32-31S
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 31 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CIR01LAF-32-31S
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Insert Material
    Neoprene
  • Backshell Material, Plating
    Aluminum Alloy, Olive Drab Cadmium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Feature
    Backshell, Cable Clamp
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    31
  • Voltage - Rated
    500VAC 700VDC
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    13A