  • CHPHT0805K5622FGTA
CHPHT0805K5622FGTA
advertisement
Manufacturer No:
CHPHT0805K5622FGTA
HK JDW NO:
875-CHPHT0805K5622FGTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CHPHT Series, Thick Film, 56.2kOhms, 0.02W, ±1%, -55°C~230°C
Step5Bar-code shipping tag
CHPHT0805K5622FGTA
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~230°C
  • Size / Dimension
    0.073Lx0.049W 1.85mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    56.2kOhms
  • Power (Watts)
    0.02W
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.51mm