  • CHP2512K1502JNT
CHP2512K1502JNT
advertisement
Manufacturer No:
CHP2512K1502JNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-CHP2512K1502JNT
Package:
2512
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHP2512K1502JNT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Package / Case
    2512
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    2W