  • CGMS-12A-230-10
CGMS-12A-230-10
advertisement
Manufacturer No:
CGMS-12A-230-10
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CGMS-12A-230-10
Package:
Datasheet:
CGMS-12A-230-10
Description:
SCREW CLAMP TYPE, AC COIL, 1NO AUX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CGMS-12A-230-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CGMS
  • Feature
    Auxiliary Contacts
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Voltage
    230VAC
  • Switching Voltage
    690VAC -Max
  • Contact Rating (Current)
    12A
  • Coil Voltage (AC)
    230V