  • CGJ4J3C0G2D222J125AA
CGJ4J3C0G2D222J125AA
advertisement
Manufacturer No:
CGJ4J3C0G2D222J125AA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CGJ4J3C0G2D222J125AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CGJ 2200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 10164
Step5Bar-code shipping tag
CGJ4J3C0G2D222J125AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CGJ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm