  • CGJ3E3X7R1C105K080AB
CGJ3E3X7R1C105K080AB
advertisement
Manufacturer No:
CGJ3E3X7R1C105K080AB
HK JDW NO:
769-CGJ3E3X7R1C105K080AB
Description:
CGJ 1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 14723
Step5Bar-code shipping tag
CGJ3E3X7R1C105K080AB
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X7R
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm