  • CGA9P2X7R1E226M250KA
CGA9P2X7R1E226M250KA
advertisement
Manufacturer No:
CGA9P2X7R1E226M250KA
HK JDW NO:
769-CGA9P2X7R1E226M250KA
Package:
2220 (5750 Metric)
Purchasing and Inquiry
CGA9P2X7R1E226M250KA Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
CGA9P2X7R1E226M250KA Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
CGA9P2X7R1E226M250KA Applications
There are a lot of TDK Corporation CGA9P2X7R1E226M250KA applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CGA9P2X7R1E226M250KA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    2.3mm
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.4892mm