  • CGA9N3X7R1E476M230KB
CGA9N3X7R1E476M230KB
advertisement
Manufacturer No:
CGA9N3X7R1E476M230KB
HK JDW NO:
769-CGA9N3X7R1E476M230KB
Package:
2220 (5750 Metric)
Purchasing and Inquiry
CGA9N3X7R1E476M230KB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CGA9N3X7R1E476M230KB Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
with X7R being the highest temperature coefficient
CGA9N3X7R1E476M230KB Applications
There are a lot of TDK Corporation CGA9N3X7R1E476M230KB applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CGA9N3X7R1E476M230KB
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    2.3mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm