  • CGA9M1X7T2J334K
CGA9M1X7T2J334K
advertisement
Manufacturer No:
CGA9M1X7T2J334K
HK JDW NO:
769-CGA9M1X7T2J334K
Package:
Datasheet:
Description:
330nF 630V Ceramic Capacitor 10% -33/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6033
Step5Bar-code shipping tag
CGA9M1X7T2J334K
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -33/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
  • Height
    2mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm