  • CGA9L1X7S3A223M160KA
CGA9L1X7S3A223M160KA
advertisement
Manufacturer No:
CGA9L1X7S3A223M160KA
HK JDW NO:
769-CGA9L1X7S3A223M160KA
Package:
2220 (5750 Metric)
Description:
CGA 0.022μF Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 5753
Step5Bar-code shipping tag
CGA9L1X7S3A223M160KA
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%