  • CGA8N2X7R2A105K230KA
CGA8N2X7R2A105K230KA
advertisement
Manufacturer No:
CGA8N2X7R2A105K230KA
HK JDW NO:
769-CGA8N2X7R2A105K230KA
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
CGA 1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 11774
Step5Bar-code shipping tag
CGA8N2X7R2A105K230KA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    2.3mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.091 2.30mm