  • CGA6P1X7S1A476M250AC
CGA6P1X7S1A476M250AC
advertisement
Manufacturer No:
CGA6P1X7S1A476M250AC
HK JDW NO:
769-CGA6P1X7S1A476M250AC
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
CGA 47μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 13508
Step5Bar-code shipping tag
CGA6P1X7S1A476M250AC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm