  • CGA5L1X7R1E106K.
CGA5L1X7R1E106K.
advertisement
Manufacturer No:
CGA5L1X7R1E106K.
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CGA5L1X7R1E106K.
Package:
Datasheet:
CGA5L1X7R1E106K.
Description:
10μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 15911
Step5Bar-code shipping tag
CGA5L1X7R1E106K.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm