  • CGA4J3X7S1A685K125AA
CGA4J3X7S1A685K125AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA4J3X7S1A685K125AA
HK JDW NO:
769-CGA4J3X7S1A685K125AA
Package:
Datasheet:
Description:
6.8μF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 11737
Step5Bar-code shipping tag
CGA4J3X7S1A685K125AA
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    X7S
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.4478mm