  • CGA4J3X7R1V105K125AE
CGA4J3X7R1V105K125AE
advertisement
Manufacturer No:
CGA4J3X7R1V105K125AE
HK JDW NO:
769-CGA4J3X7R1V105K125AE
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CGA 1μF 35V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 9794
Step5Bar-code shipping tag
CGA4J3X7R1V105K125AE
  • Series
    CGA
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1μF
    CERAMIC CAPACITOR
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm
  • Thickness
    1.4986mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C