  • CGA4J2X7R2A333K125AA
CGA4J2X7R2A333K125AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA4J2X7R2A333K125AA
HK JDW NO:
769-CGA4J2X7R2A333K125AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
CGA4J2X7R2A333K125AA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
CGA4J2X7R2A333K125AA Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V
CGA4J2X7R2A333K125AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CGA4J2X7R2A333K125AA applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CGA4J2X7R2A333K125AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm