  • CGA4C4C0G2W471J060AA
CGA4C4C0G2W471J060AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA4C4C0G2W471J060AA
HK JDW NO:
769-CGA4C4C0G2W471J060AA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CGA 470pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 19699
Step5Bar-code shipping tag
CGA4C4C0G2W471J060AA
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CGA
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Height
    600μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm