  • CGA3E3X7R1E334K080AD
CGA3E3X7R1E334K080AD
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E3X7R1E334K080AD
HK JDW NO:
769-CGA3E3X7R1E334K080AD
Package:
0603 (1608 Metric)
Purchasing and Inquiry
CGA3E3X7R1E334K080AD Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.A voltage of 25V can be used for operation.
CGA3E3X7R1E334K080AD Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
CGA3E3X7R1E334K080AD Applications
There are a lot of TDK Corporation CGA3E3X7R1E334K080AD applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E3X7R1E334K080AD
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Copper (Ag/Pd/Cu)
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm