  • CGA2B3X8R1H682K050BB
CGA2B3X8R1H682K050BB
advertisement
Manufacturer No:
CGA2B3X8R1H682K050BB
HK JDW NO:
769-CGA2B3X8R1H682K050BB
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CGA 6800pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 6866
Step5Bar-code shipping tag
CGA2B3X8R1H682K050BB
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm