  • CFR25SJR-52-430R
CFR25SJR-52-430R
advertisement
Manufacturer No:
CFR25SJR-52-430R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR25SJR-52-430R
Datasheet:
CFR25SJR-52-430R
Description:
430Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR25SJR-52-430R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CFR
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    430Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W