  • CFR-50JR-52-240R
CFR-50JR-52-240R
advertisement
Manufacturer No:
CFR-50JR-52-240R
HK JDW NO:
898-CFR-50JR-52-240R
Datasheet:
CFR-50JR-52-240R
Description:
240Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR-50JR-52-240R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CFR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    240Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W