  • CFM25S480
CFM25S480
advertisement
Manufacturer No:
CFM25S480
HK JDW NO:
136-CFM25S480
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
CFM25S480
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 25W
Step5Bar-code shipping tag
CFM25S480
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CFM25S480.
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM25S (25W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.10W x 0.98 H 50.8mmx27.9mmx24.9mm
  • Feature
    Universal Input
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    25W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, Nemko
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    520mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Line Regulation
    ±1%