  • CFM12JT82R0
CFM12JT82R0
advertisement
Manufacturer No:
CFM12JT82R0
HK JDW NO:
762-CFM12JT82R0
Datasheet:
CFM12JT82R0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 82Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 15254
Step5Bar-code shipping tag
CFM12JT82R0
  • Resistance
    82Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%