  • CFM12JT22R0
CFM12JT22R0
advertisement
Manufacturer No:
CFM12JT22R0
HK JDW NO:
762-CFM12JT22R0
Datasheet:
CFM12JT22R0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 12524
Step5Bar-code shipping tag
CFM12JT22R0
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    0/ -400ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.3mm