  • CFM06S033-E
CFM06S033-E
advertisement
Manufacturer No:
CFM06S033-E
HK JDW NO:
136-CFM06S033-E
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
CFM06S033-E
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CFM06S033-E
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    5W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, D-Mark, FCC
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~370VDC
  • Line Regulation
    ±1%
  • Load Regulation
    ±6%
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C With Derating
  • Series
    CFM06S (6W)
  • Size / Dimension
    1.62Lx0.83W x 0.79 H 41.1mmx21.0mmx20.0mm