  • CF25-155-JTW
CF25-155-JTW
advertisement
Manufacturer No:
CF25-155-JTW
Manufacturer:
RCD
HK JDW NO:
4394-CF25-155-JTW
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 1.5MOhm,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CF25-155-JTW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    CARBON FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    MIL-R-11
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    250V
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%