  • CF1JT1R00
CF1JT1R00
advertisement
Manufacturer No:
CF1JT1R00
HK JDW NO:
762-CF1JT1R00
Datasheet:
CF1JT1R00
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1Ohm, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF1JT1R00
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    1W
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    500V
  • Diameter
    4.5mm