  • CF14GT47R0
CF14GT47R0
advertisement
Manufacturer No:
CF14GT47R0
HK JDW NO:
762-CF14GT47R0
Datasheet:
CF14GT47R0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF14GT47R0
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    0/ -400ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.3mm