  • CF14GT200K
CF14GT200K
advertisement
Manufacturer No:
CF14GT200K
HK JDW NO:
762-CF14GT200K
Datasheet:
CF14GT200K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 200kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF14GT200K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Resistance
    200kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.3mm