  • CF12JT750K
CF12JT750K
advertisement
Manufacturer No:
CF12JT750K
HK JDW NO:
762-CF12JT750K
Datasheet:
CF12JT750K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 750kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF12JT750K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.106Diax0.335L 2.70mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/ -850ppm/°C
  • Resistance
    750kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.7mm