  • CF12JB20K0
CF12JB20K0
advertisement
Manufacturer No:
CF12JB20K0
HK JDW NO:
762-CF12JB20K0
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Axial, Through Hole 20kOhm, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF12JB20K0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Carbon Film
  • Power Rating
    500mW
  • Diameter
    2.7mm
  • Length
    8.5mm