  • CF12JB180K
CF12JB180K
advertisement
Manufacturer No:
CF12JB180K
HK JDW NO:
762-CF12JB180K
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Axial, Through Hole 180kOhm, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF12JB180K
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Resistance
    180kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Diameter
    2.7mm
  • Length
    8.5mm