  • CF12GA180K
CF12GA180K
advertisement
Manufacturer No:
CF12GA180K
HK JDW NO:
762-CF12GA180K
Datasheet:
CF12GA180K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 180kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CF12GA180K
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.106Diax0.335L 2.70mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Resistance
    180kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.7mm