  • CEP125NP-2R5MC
CEP125NP-2R5MC
advertisement
Manufacturer No:
CEP125NP-2R5MC
HK JDW NO:
738-CEP125NP-2R5MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CEP125NP-2R5MC
Description:
Quantity:
In Stock : 25
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CEP125NP-2R5MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CEP125
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.9mm
  • Current Rating
    15.5A
  • Inductance
    2.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.4mOhm Max
  • Max DC Current
    8.8A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    10A
  • Case/Size Code
    4949
  • Height
    5.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm