  • CDZVT2R10B
CDZVT2R10B
advertisement
Manufacturer No:
CDZVT2R10B
HK JDW NO:
687-CDZVT2R10B
Package:
2-SMD, Flat Lead
Datasheet:
Description:
ZENER DIODE 30Ohm 10V 100nA @ 7V 150°C 100mW 2 Terminations ZENER 2-SMD, Flat Lead
Quantity:
In Stock : 160
Step5Bar-code shipping tag
CDZVT2R10B
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2-SMD, Flat Lead
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Technology
    ZENER
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 7V
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    10V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    10V
  • Zener Voltage
    10V
  • Voltage Tol-Max
    2.2%
  • Working Test Current
    5mA