  • CDV30FK132FO3
CDV30FK132FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FK132FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FK132FO3
Datasheet:
CDV30FK132FO3
Description:
CDV30 Series 1300pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FK132FO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    1300pF
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7827
  • Height
    22.1mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.9mm