  • CDV30FJ681JO3
CDV30FJ681JO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ681JO3
HK JDW NO:
192-CDV30FJ681JO3
Datasheet:
CDV30FJ681JO3
Description:
CDV30 Series 680pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ681JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.772Lx0.260W 19.60mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7726
  • Height Seated (Max)
    0.870 22.10mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.6mm