  • CDV30FJ272FO3
CDV30FJ272FO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FJ272FO3
HK JDW NO:
192-CDV30FJ272FO3
Datasheet:
CDV30FJ272FO3
Description:
CDV30 Series 2700pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FJ272FO3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    2015
  • Size / Dimension
    0.811Lx0.402W 20.60mmx10.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    2700pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    8140
  • Height Seated (Max)
    0.909 23.10mm
  • Length
    20.6mm
  • Width
    10.2mm