  • CDV30FH681JO3F
CDV30FH681JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH681JO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FH681JO3F
Datasheet:
CDV30FH681JO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FH681JO3F Overview
Parts are measured at their terminal pitches 11.1mm.Despite its size/dimension being 0.770Lx0.250W 19.60mmx6.40mm, it guarantees high reliability.The voltage - Rated DC of 1.5kV needs to be provided to fully play its function.The rated (DC) voltage (URdc) should be maintained at 1500V for high efficiency.Temperature coefficients 70 ppm/°C are set with the part.Keeping the device at -55°C~125°C during operation is recommended.
CDV30FH681JO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.770Lx0.250W 19.60mmx6.40mm
the voltage - Rated DC of 1.5kV
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CDV30FH681JO3F Applications
  • MRI Coils and Generators
  • Tuned LCR Circuits
  • Plasma generators
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • RF Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Medical Equipment
  • Ground and Flight Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH681JO3F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.770Lx0.250W 19.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Lead Spacing
    0.438 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Size Code
    7725
  • Height Seated (Max)
    0.850 21.60mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm