  • CDV30FH111GO3F
CDV30FH111GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FH111GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FH111GO3F
Datasheet:
CDV30FH111GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FH111GO3F Overview
1.5kV is the voltage rating of this electronic part.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CDV30FH111GO3F Features
a voltage rating of 1.5kV
CDV30FH111GO3F Applications
  • Tuned LCR Circuits
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Medical Equipment
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Power Amplifiers
  • RF Power Amplifiers
  • Lasers
  • MRI Coils
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FH111GO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • Capacitance
    110pF