  • CDV30FF152FO3F
CDV30FF152FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF152FO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FF152FO3F
Datasheet:
CDV30FF152FO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30FF152FO3F Overview
Its voltage - Rated is 1kV.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CDV30FF152FO3F Features
a voltage rating of 1kV
CDV30FF152FO3F Applications
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Power Amplifiers
  • CATV
  • Mobile Radio
  • Plasma generators
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Tuned LCR Circuits
  • Lasers
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF152FO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    1500pF