  • CDV30FF123JO3F
CDV30FF123JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30FF123JO3F
HK JDW NO:
192-CDV30FF123JO3F
Datasheet:
CDV30FF123JO3F
Description:
CDV30 Series 0.012μF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDV30FF123JO3F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    2015
  • Size / Dimension
    0.830Lx0.460W 21.10mmx11.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.012μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Lead Spacing
    0.438 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    8346
  • Height Seated (Max)
    0.921 23.40mm
  • Length
    21.1mm
  • Width
    11.7mm