  • CDV30EK820GO3F
CDV30EK820GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EK820GO3F
HK JDW NO:
192-CDV30EK820GO3F
Datasheet:
CDV30EK820GO3F
Purchasing and Inquiry
CDV30EK820GO3F Overview
Pitch is measured at the terminals of the part 11.1mm.The size/dimension of this device is 0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm in order to ensure a high level of reliability.For high efficiency, the rated voltage (URdc) should be kept at 2500V.Temperature coefficients -20/+100ppm/Cel ppm/°C are set with the part.2.5kV is the voltage rating of this electronic part.It is recommended to leave the device at -55°C~125°C at all times.
CDV30EK820GO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2.5kV
CDV30EK820GO3F Applications
  • RF Medical Equipment
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Plasma generators
  • RF Instruments
  • MRI Coils and Generators
  • CATV
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils
  • Tuned LCR Circuits
  • Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EK820GO3F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.252W 19.80mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • Capacitance
    82pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Size Code
    7825
  • Height Seated (Max)
    0.858 21.80mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.4mm