  • CDV30EJ390GO3
CDV30EJ390GO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV30EJ390GO3
HK JDW NO:
192-CDV30EJ390GO3
Datasheet:
CDV30EJ390GO3
Purchasing and Inquiry
CDV30EJ390GO3 Overview
Pitch 11.1mm is measured on the part's terminals.A 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm size/dimension ensures high levels of reliability.A high efficiency requires that the rated (DC) voltage (URdc) be maintained at 2000V.-20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient are set with the part.The voltage - Rated of this electronic part is 2kV.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
CDV30EJ390GO3 Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 2kV
CDV30EJ390GO3 Applications
  • RF Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • Power Amplifiers
  • Lasers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Instruments
Step5Bar-code shipping tag
CDV30EJ390GO3
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CDV30
  • Size / Dimension
    0.772Lx0.252W 19.60mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    7725
  • Height Seated (Max)
    0.858 21.80mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm