  • CDV19FF392GO3
CDV19FF392GO3
advertisement
Manufacturer No:
CDV19FF392GO3
HK JDW NO:
192-CDV19FF392GO3
Datasheet:
CDV19FF392GO3
Purchasing and Inquiry
CDV19FF392GO3 Overview
This part is measured at its terminal pitch 8.7mm.Despite its size/dimension being 0.740Lx0.421W 18.80mmx10.70mm, it guarantees high reliability.A high efficiency is achieved when the rated (DC) voltage (URdc) is maintained at 1000V.0/+70ppm/Cel ppm/°C is set as the temperature coefficient for the part.The voltage - Rated of this electronic part is 1kV.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CDV19FF392GO3 Features
a 8.7mm terminal pitch
its size/dimension is 0.740Lx0.421W 18.80mmx10.70mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 1kV
CDV19FF392GO3 Applications
  • RF Medical Equipment
  • RF Power Amplifiers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils and Generators
  • MRI Coils
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CDV19FF392GO3
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    3900pF
  • Terminal Pitch
    8.7mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7442
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    18.8mm
  • Width
    10.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.740Lx0.421W 18.80mmx10.70mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    1kV