  • CDS15FD101GO3
CDS15FD101GO3
advertisement
Manufacturer No:
CDS15FD101GO3
HK JDW NO:
192-CDS15FD101GO3
Datasheet:
CDS15FD101GO3
Description:
CDS15 Series 100pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CDS15FD101GO3
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Terminal Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    4315
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.10mm
  • Length
    10.9mm
  • Width
    3.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.150W 10.90mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±2%