  • CDRR94NP-390MC
CDRR94NP-390MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRR94NP-390MC
HK JDW NO:
738-CDRR94NP-390MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRR94NP-390MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRR94NP-390MC
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    850.003752mg
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2012
  • Series
    CDRR94
  • Size / Dimension
    0.508Lx0.370W 12.90mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    750mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    397mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.7A
  • Case/Size Code
    137
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm