  • CDRH4D14NP-330MC
CDRH4D14NP-330MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH4D14NP-330MC
HK JDW NO:
738-CDRH4D14NP-330MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH4D14NP-330MC
Description:
Quantity:
In Stock : 1051
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CDRH4D14NP-330MC
    Surface Mount
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    CDRH4D14
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.181W 4.60mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    2
  • Depth
    4.8mm
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    560mOhm Max
  • Max DC Current
    500mA
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    410mA
  • Case/Size Code
    1818
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm