  • CDRH4D11NP-6R8NC
CDRH4D11NP-6R8NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH4D11NP-6R8NC
HK JDW NO:
738-CDRH4D11NP-6R8NC
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH4D11NP-6R8NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH4D11
  • Size / Dimension
    0.165Lx0.165W 4.20mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.8mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    206.5mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    810mA
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm