  • CDRH30D18SNP-6R8NC
CDRH30D18SNP-6R8NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH30D18SNP-6R8NC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDRH30D18SNP-6R8NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH30D18SNP-6R8NC
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH30D18/S
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    950mA
  • Case/Size Code
    1313
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    196mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 μH
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    2.0066mm
  • Length
    2.9972mm
  • Width
    3.2mm